Unga Teatern | Henkilökunta

HENKILÖKUNTA

UNGA TEATERN
Lillklobb, Nuijalantie 9, 02630 Espoo
puh. +358-(0)9-8620 8200 (arkisin klo 10-16)
info@ungateatern.fi


Paul Olin
Taiteellinen johtaja
050 3466295
paul.olin@ungateatern.fi


Anki Hellberg-Sågfors
Tuottaja, hallintojohtaja
09-8620 8208
040-7252495
anki.hellberg@ungateatern.fi


Carola Blom
Teatterisihteeri
09-8620 8200
carola.blom@ungateatern.fi
info@ungateatern.fi

Camilla Bäckman
Hall. /talousassistentti
09-8620 8209
camilla.backman@ungateatern.fi

Anders Sundström
Näyttämömestari
0400 663675
anders.sundstrom@ungateatern.fi

Jannike Store
Teatteritekniikko
040 7381914
jannike.store@ungateatern.fi

Jukka Hannukainen
Valo- & äänisuunnittelija
050 3303 736
jukka.hannukainen@ungateatern.fi

Jonna Helin
Puvustonhoitaja, ompelija
09-8620 8206
jonna.helin@ungateatern.fi

Lia Lindström
Tarpeistonhoitaja/-valmistaja,
teatteriemäntä
09-8620 8204

Janne Siltavuori
Lavastaja, freelancer

Kristian Thulesius
Näyttelijä
09-8620 8204

Frank Skog
Näyttelijä
09-8620 8204

Stella Laine
Näyttelijä
09-8620 8204

Harriet Abrahamsson
Yleisötyöntekijä
Näyttelijä
harriet.abrahamsson@ungateatern.fi

Skolteaterföreningen r.f. hallitus 2020-2021:
Silja Borgarsdóttir Sandelin, puheenjohtaja
Thomas Backlund, varapuheenjohtaja
Anders Derefalk
Martina Harms-Aalto
Anna Simberg
Jukka Hannukainen (muu henkilökunta)
Kristian Thulesius (taiteellinen henkilökunta)
Liisa Sarvimäki-Paananen (Espoon kaupungin edustaja)
John Liljelund (Espoon kaupungin edustaja)

hallituksen sihteeri Camilla Bäckman