Unga Teatern | Henkilökunta

HENKILÖKUNTA

UNGA TEATERN
Lillklobb, Nuijalantie 9, 02630 Espoo
puh. +358-(0)9-8620 8200 (arkisin klo 10-16)
info@ungateatern.fi


Meri Anna Hulkkonen
Taiteellinen johtaja
040 5443711
meriannahulkkonen@ungateatern.fi


Anki Hellberg-Sågfors
Tuottaja, hallintojohtaja
09-8620 8208
040-7252495
anki.hellberg@ungateatern.fi


Carola Blom
Teatterisihteeri
info & lipunmyynti
09-8620 8200
carola.blom@ungateatern.fi
info@ungateatern.fi

Camilla Hägglund
Hall. /talousassistentti
09-8620 8209
camilla.hagglund@ungateatern.fi

Anders Sundström
Näyttämömestari
0400 663675
anders.sundstrom@ungateatern.fi

Jannike Store
Teatteriteknikko
(virkavapaalla)
040 7381914
jannike.store@ungateatern.fi

Jukka Hannukainen
Valo- & äänisuunnittelija
050 3303 736
jukka.hannukainen@ungateatern.fi

Jonna Helin
Puvustonhoitaja, ompelija
09-8620 8206
jonna.helin@ungateatern.fi

Lia Lindström
Tarpeistonhoitaja/-valmistaja,
teatteriemäntä

Kristian Thulesius
Näyttelijä

Frank Skog
Näyttelijä

Stella Laine
Näyttelijä

Harriet Abrahamsson
Yleisötyöntekijä
Näyttelijä
harriet.abrahamsson@ungateatern.fi

Skolteaterföreningen r.f. hallitus 2021-2022:
Martina Harms-Aalto, puheenjohtaja
Thomas Backlund, varapuheenjohtaja
Anders Derefalk
Anna Simberg
Daniela Ikäheimo (Espoon kaupungin edustaja)
John Liljelund (Espoon kaupungin edustaja)
Jukka Hannukainen (muu henkilökunta)
Kristian Thulesius (taiteellinen henkilökunta)

hallituksen sihteeri Camilla Hägglund